لیست مراکز فیزیوتراپی خوب در تهران

فیزیوتراپی یکی از شاخه‌های درجه‌بندی‌شده در بهداشت حرفه‌ای است. فیزیوتراپ‌ها از دانش و مهارت خود برای بهبود طیف وسیعی از بیماری‌ها که سیستم‌های مختلف بدن را درگیر می‌کند، استفاده می‌کنند. فیزیوتراپیست‌ها همچنین با انجام درمان‌هایی مانند ماساژ، ورزش و سایر تکنیک‌ها به بیمارانی که به مشکلات حرکتی دچار شده‌اند، کمک بسیاری می‌کنند. فیزیوتراپیست‌ها به درمان مشکلات فیزیکی می‌پردازند که ناشی از بیماری، آسیب، ناتوانی یا بالا رفتن سن است. آن‌ها توانایی حرکتی بیمار را به عنوان اصلی‌ترین موضوع در بازیابی سلامت بدن او در نظر می‌گیرند و بنابراین هدف آن‌ها شناسایی مشکلات حرکتی و بهبود این مشکلات تا جای ممکن است. فیزیوتراپیست‌ها علاوه بر درمان بیماران، در مورد چگونگی داشتن زندگی سالم و بهبود سلامت خود و پیشگیری از بروز آسیب نیز به آن‌ها آموزش می‌دهند.

متخصصین ما در کلینیک فیزیوتراپی پیشرفته دکتر سعادتی، دانش، تجربه و مهارت بالایی در تشخیص و درمان مشکلات ارتوپدی دارند. متخصصین ما برای رسیدن به اهداف درمانی شما درزمینهٔ فیزیوتراپی تمامی تلاش خود را می‌کنند و شما را به بهترین نتایج ممکن می‌رسانند. متخصصین ما در اقدامان درمانی قبل و بعد از جراحی، انجام درمان‌های دستی، درمان مشکلات دست و پا و ستون فقرت و آسیب‌های ورزشی، تجربه بسیار بالایی دارند. آن‌ها همچنین درمان‌های ویژه‌ای مانند تریگرپوینت‌تراپی و جااندازی بافت‌های نرم را به بهترین نحو انجام می‌دهند. آن‌ها برای ایجاد تغییرات فیزیولوژیک در بدن، تسکین درد، بهبود گردش خون، کاهش تورم و التهاب و رفع گرفتگی‌های عضلانی از روش‌های درمان مختلف با اعمال انرژی‌های الکتریکی، گرمایی و مکانیکی استفاده می‌کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره با متخصصین ما  یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۹۲۳۶۵۰  و ۰۲۱۸۸۹۰۶۱۵۴ تماس حاصل فرمایید.

انجام فیزیوتراپی چه لزومی دارد؟


در اغلب موارد افراد زمانی که آسیبی به خود می‌زنند به فیزیوتراپیست مراجعه می‌کنند. فیزیوتراپی به بیماران کمک می‌کند که در کمترین زمان ممکن، پس از آسیب‌دیدگی بهبود یابند و درد خود را تسکین داده و مجدداً به سطح قبلی توانایی خود بازگردند. این آسیب‌ها می‌تواند به عضلات، مفاصل و یا بافت‌های نرم بدن وارد شده باشد. درمان‌های فیزیوتراپی هر چه زودتر آغاز شوند، روند بهبودی سریع‌تر طی می‌شود. فیزیوتراپیست‌ها متخصصین آموزش‌دیده و ماهری هستند که به بیماران آسیب‌دیده‌ی خود کمک می‌کنند به بیشترین سطح فعالیت و توان حرکتی دست یابند.

فیزیوتراپیست‌ها چه می‌کنند؟


زمانی که فردی دچار ناتوانی، بیماری یا آسیب فیزیکی خاصی می‌شود، فیزیوتراپیست‌ها به او کمک می‌کنند که بهبودی یافته و مجدداً توانایی‌های حرکتی خود را بازیابد. فیزیوتراپیست‌ها از طریق حرکت دادن بدن، ورزش و تمرینات اصلاحی، درمان‌های دستی و آموزش دادن به بیمار، به او کمک می‌کنند از بیماری یا آسیبی که داشته به طور کامل ریکاوری شود. فیزیوتراپیستها به حفظ سلامت افراد در هر سنی کمک می‌کنند و همچنین در کنترل دردها و پیشگیری از بروز برخی بیماری‌ها و آسیب‌ها نیز نقش دارند. درمان‌های فیزیوتراپی موجب تسریع روند بهبودی پس از آسیب شده و به افراد کمک می‌کنند به فعالیت‌های قبلی خود بازگشته و تا جای ممکن مستقل عمل کنند.

فیزیوتراپی چه مشکلاتی را درمان می‌کند؟


درمان‌های فیزیوتراپی


فیزیوتراپی ورزشی

فیزیوتراپیست‌ها آموزش‌های لازم را برای تجویز ورزش‌ها و تمرینات مخصوص به منظور تقویت عضلات و بهبود کارایی بدن می‌بینند. فیزیوتراپی ورزشی یکی از مؤثرترین روش‌های درمان و پیشگیری از آسیب‌های ورزشی است. فیزیوتراپیست شما در تجویز بهترین ورزش‌ها و تمرینات مناسب برای شما تخصص دارد  و به خوبی می‌داند که چه میزان تمرین با شدتی برای این مرحله از توانبخشی شما مناسب است.

کایروپراکتیک

درمان‌های کایروپراکتیک از طریق مراقبت از سیستم عصبی و ستون فقرات، به بهبود و حفظ سلامت کلی بدن کمک می‌کنند. متخصصین کایروپراکتیک (متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی) برای اصلاح مشکلات عصبی، عضلانی و مفصلی، ستون فقرات را جااندازی می‌کنند و به راستای صحیح خود بازمی‌گردانند.

استئوپاتی

استئوپاتی به تسکین درد و بهبود کارایی عملکردی بدن کمک می‌کند. در این روش عضلات، استخوان‌ها و مفاصل بدن به آرامی حرکت داده می‌شوند.

تراکشن

تراکشن به معنای کشش طولی اجزای ستون فقرات به منظور دور کردن آن‌ها از یکدیگر است. این کار می‌تواند موجب رفع گیرافتادگی عصب‌ها و یا رفع اسپاسم عضلانی در کمر شود. در این روش از دستگاه مخصوصی استفاده می‌شود که با کمک حلقه مخصوص گردن یا کمربند مخصوص کمر، ستون فقرات گردنی و یا ستون فقرات در ناحیه پایین کمر، درحالی‌که بیمار روی تخت دراز کشیده است، کشیده می‌شود.

تحریک مغناطیسی عملکردی (FMS)

تحریک مغناطیسی عملکردی (FMS) روشی جدید برای درمان درد است که با القاء میدان الکتریکی به ریشه عصب در ناحیه مربوطه ، باعث تحریک و احیاء بافت و غضروف آن شده و از طرف دیگر با القاء میدان مغناطیسی به سلول‌ها نفوذ کرده و با افزایش تبادل یون و افزایش جریان خون در بافت اطراف آن ناحیه، اکسیژن‌رسانی را افزایش داده و منجر به احیاء و بازسازی بافت‌های آن می‌شود.

میکروواس‌تراپی (Micro-Vas)

میکروواس درمانی (Micro-Vas) با القاء ایجاد بلاک‌کننده‌های عصبی باعث کاهش انتقال سیگنال‌های درد و تحریک ترشح اندورفین می‌شود. فرم الکتریکی امواج ارسالی توسط دستگاه میکروواس با مویرگ‌زایی و افزایش خون‌رسانی و در نتیجه اکسیژن‌رسانی به بافت‌های اطراف ناحیه مربوطه، باعث تحریک ترمیم بافت و غضروف می‌شود.

ماساژدرمانی

در روش ماساژدرمانی، بافت‌های نرم بدن ماش داده شده و جااندازی می‌شود تا به رفع برخی مشکلات فیزیکی و همچنین ریلکس شدن بیمار کمک شود.

اولتراسوندتراپی

در روش اولتراسوندتراپی از امواج صوتی با فرکانس بالا برای گرم کردن عمقی بافت‌ها استفاده می‌شود. این کار موجب کاهش درد، رفع اسپاسم عضلانی، افزایش گردش خون و شل شدن بافت‌ها و عضلات گرفته می‌شود و بافت‌های بدن برای انجام حرکات کششی آماده می‌شوند.

تحریک الکتریکی عصب‌ها (TENS)

در این روش از جریان ضعیف الکتریکی که از طریق الکترودهای مسطح به بدن منتقل می‌شود، برای تسکین درد استفاده می‌شود. بیمار می‌تواند دستگاه الکتروتراپی را (که کمی بزرگ‌تر از یک پیجر است) همراه خود در تمام طول روز داشته باشد تا درد خود را به طوری که نیاز دارید تسکین دهد.

درمان با لیزر سرد

درمان با لیزر سرد یا لیزر کم‌توان روشی است که در آن از طول‌موج خاصی از اشعه‌ی نور برای ایجاد واکنش در بافت‌های عمقی استفاده می‌شود که تصور می‌شود اثرات این عمل موجب تسریع روند بهبودی بافت‌ها می‌شود. از روش لیزردرمانی می‌توان برای بیمارانی که از دردهای مختلف حاد و مزمن رنج می‌برند استفاده کرد. این روش موجب کاهش درد، تورم و اسپاسم عضلانی شده و بدین ترتیب کارایی عضو آسیب‌دیده را بیشتر می‌کند.

شاکویوتراپی

شاکویوتراپی روش درمانی نوین بسیار مؤثر در ارتوپدی و توانبخشی است. دستگاه شاک‌ویوتراپی، امواج صوتی را تولید می‌کند که انتشار آن به عضو آسیب‌دیده موجب تأثیرات بیولوژیکی می‌شود که به درمان و ترمیم سریع‌تر بافت آسیب‌دیده کمک بسیاری می‌کند.

گرمای مرطوب (هیدروکولاتور)

گرمای مرطوب نسبت به گرما خشک و قرار دادن کمپرس‌ها گرم خشک، گرمایش بسیار عمیق‌تری ایجاد می‌کند. با اعمال گرمای مرطوب، گردش خون افزایش می‌یابد، تورم کم می‌شود، عضلات و بافت‌های نرم شل می‌شوند و بنابراین بافت آسیب‌دیده برای انجام سایر درمان‌ها آماده می‌شود.

آب‌درمانی

در روش آب‌درمانی، فیزیوتراپیست در استخر به بیمار ورزش می‌دهد. از روش آب‌درمانی برای درمان بسیاری از آسیب‌های ورزشی، توانبخشی بعد از عمل جراحی، مشکات ارتوپدی،  مشکلات ستون فقرات و آرتروز استفاده می‌شود.

توانبخشی

اگر شما آسیب بسیار شدید دیده‌اید، دچار سکته مغزی شدید و یا بیماری مزمنی دارید، یک تیم از متخصصین می‌توانند به بهبود سلامتی و توانایی فیزیکی شما کمک کنند. توانبخشی به منظور کمک به بیماران برای بهبودی یا تغییر توانایی‌های فیزیکی انجام می‌شود بدین منظور که بیماران بتوانند از نهایت توانایی‌های بالقوه خود استفاده کنند و تا جای ممکن زندگی مستقل و فعالی داشته باشند.

کاردرمانی

در روش کاردرمانی، افرادی که نمی‌تواند به خاطر بیماری یا آسیب‌دیدگی، کاراهای روزمره‌ی خود را انجام دهند مورد ارزیابی قرار می‌دهند و سپس به آن‌ها کمک می‌کنند تا بتوانند تا جای ممکن به طور مستقل کارهای روزمره‌ی خود را انجام دهند.

طب سوزنی

در روش طب سوزنی سوزن‌هایی در نقاط خاصی از بدن فرو برده می‌شود که موجب تحریک عصب‌ها می‌شود. در روش‌های دیگری از طب سوزنی ممکن است سوزن‌های فرو برده شده در پوست گرم شوند و یا محلی که طب سوزنی روی آن انجام می‌شود ماساژ داده شود.

لیست مراکز فیزیوتراپی خوب در تهران


دکتر حیدر سعادتی

دکتری تخصصی فیزیوتراپی

آدرس: تهران، خیابان مطهری، خیابان فجر، خیابان مداین، ساختمان ارغوان، پلاک ۱۶، واحد ۱

تلفن: ۰۲۱-۸۸۴۹۲۵۶۸  - ۰۲۱-۸۸۴۹۲۵۰۴ - ۰۹۱۹۶۸۴۱۴۴۵


فيزیوتراپی مرکزی شرق

آدرس: ارس، بين فلکه دوم و سوم، نبش ۱۸۶ غربی (لرستانی) بر خيابان، ساختمان پزشکان ۳۰۸، طبقه زير داروخانه

تلفن: ۷۷۷۴۰۹۲۸


شمس

آدرس: تهرانپارس،­ خ جشنواره، خ امين، بالاترازكوچه زمرد، نبش خ اول، پلاك۲۸۷

تلفن: ۷۷۳۹۲۷۰۵


فارابی

آدرس: بلوار فردوس، نبش ابراهيمی جنوبی، ­مجتمع عقيق

تلفن: ۴۴۰۵۱۷۷۴


مشعشعی

آدرس: بزرگراه رسالت، بين رشيد و زرین،­ پلاک۲۳۷

تلفن: ۷۷۸۶۲۰۴۴


فيزیوتراپی جاوری

آدرس: خ آزادی، خ آذربایجان، خ كارون­، بين طوس و دامپزشكی، پلاک ۱۲۱

تلفن: ۶۶۰۲۱۷۷۷


آفرند

آدرس: ميدان توحيد،­ خ ستارخان،­ روبروی كوثر سوم،­ نبش كوچه مهران

تلفن: ۶۶۴۳۵۰۴۴


پارس

آدرس: تهرانپارس،­ پائين ترازفلكه سوم، ­خ ۱۸۸شرقی، پلاك ۹۰، طبقه همكف

تلفن: ۷۷۸۷۳۶۱۵


پارميس

آدرس: ميدان رسالت، خ ۵۵ شمالی، كوچه ۱۶۲، مجتمع ۵۵

تلفن: ۷۷۸۹۴۰۶


پاليزی

آدرس: خ سهروردی شمالی، بن بست جهانگيری (روبروی مسجد حجته الحسن)، پلاك ۱۶۳

تلفن: ۸۸۵۰۴۰۴۴


پرتو

آدرس: خ فرصت شيرازی، بعد از تقاطع قریب ساختمان

تلفن: ۶۶۵۹۱۲۵۹


پردیس 

آدرس: خ دامپزشكی، نرسيده به ۲۱متری جی، نبش كوچه عباسی، پلاك ۸۰۱

تلفن: ۶۶۰۰۹۸۹۸


پردیس

آدرس: خ شریعتی، بالاتر از تقاطع مطهری، كوچه كاكوتی

تلفن:  ۸۸۴۵۹۶۵۷


پرسپوليس

آدرس: اسلامشهر­، زرافشان، كوچه ۴۰، پلاك ۹۳

تلفن: ۰۲۲۸-۲۳۵۳۱۴۷


پرنيان

آدرس: شهرك اكباتان، بلواراصلی، روبروی مخابرات، برج سبز، طبقه دوم، پلاك ۵۹

تلفن: ۴۴۶۶۷۱۰۱۵


پوریا

آدرس: تهرانپارس، خ حجربن عدی،­ نبش۲۱۴شرقی

تلفن: ۷۷۰۵۲۰۸۰


پونك

آدرس: ميدان پونك، بلوار ميرزا بابائی­، پلاک۷۲

تلفن: ۴۴۴۳۵۷۶۰


پویان

آدرس: پيروزی، بلوارابوذر، ­پل ششم، خ شهيد بقایی

تلفن: ۳۳۸۴۵۳۹۱


پویانا

آدرس: بلوار كشاورز، تقاطع كارگر، ساختمان پزشكان‌ هاجر

تلفن: ۶۶۹۰۹۷۵۸


پویش 

آدرس: كيلومتر ۴ جاده مخصوص كرج، شهرك فرهنگيان، جنب مسجد

تلفن: ۴۴۵۴۱۶۳۶


ساختمان پزشكان پيشگام

آدرس: خ شریعتی، خ دولت، بلوار كاوه و چهارراه قنات، نبش خ مطهری، مجتمع نگين، طبقه ۲، واحد ۱۲

تلفن: ۲۲۵۹۴۸۷۶


پيشوا

آدرس: ورامين، پيشوا، ميدان امام خمينی، ساختمان نگين­، طبقه زیرزمين

تلفن: ۰۲۹۱­۲۲۲۲۸۳۰۰


گرجانی

آدرس: بزرگراه شهيد چمران، باقرخان، نرسيده به ستارخان، واحد ۳

تلفن: ۶۶۹۴۵۰۴۲


گلبرگ شرق 

آدرس: خ پيروزی، روبروی خ پنجم، نيروی هوایی، مجتمع گلبرگ، واحد ۶

تلفن: ۷۷۴۰۰۲۲۳


گيلاوند

آدرس: گيلاوند،­ بلوار شهيد بهشتی،­ زنبق۳­، ساختمان پزشكان یاس

تلفن: ۵۲۴۳۹۰۹­۰۲۲۱


آپادانا

آدرس: خ سپهبد قرنی، روبروی بيمارستان اپادانا

تلفن: ۸۸۹۰۵۹۰۰


آبان

آدرس: پاكدشت مامازند، شهيد مطهری، ایستگاه كفش ملی، بن بست یاس، پلاك ۷۰

تلفن: ۰۲۹۲­۳۰۳۱۱۸۹


آراسته

آدرس: بلوارشهيدستاری، ­نرسيده به چهارراه لاله، ­كوچه بنفشه، پلاک۳۵

تلفن: ۴۴۴۱۴۶۳۴


آرام

آدرس: خ پيروزی، خ شكوفه، جنب بانك رفاه

تلفن: ۳۳۳۲۶۶۲۰


آرزو

آدرس: خ مطهری، بعدازسهروردی، جنب اتوطاوس، كوچه حكمی، واحد۱

تلفن: ۸۸۴۷۸۸۲۳


آرش مهر

آدرس: ميدان بریانك، ­ اول خ گلستانی،­ روبروی هفت چنار، طبقه ۱

تلفن: ۵۵۷۸۴۷۷۷


آرمين

آدرس: خ سيدجمال الدین اسدآبادی، ­بين ميدان فرهنگ وكلانتری، ­نبش خ ۳۳۰، پلاک­۴۲

تلفن: ۸۸۰۶۰۶۹۸


آروین

آدرس: حكيميه، تهرانپارس، بلوار بهار، پلاك ۱۲۲

تلفن: ۷۷۰۰۶۱۱۸


آریان

آدرس: بزرگراه رسالت، بعداز مجيدیه شمالی، خ شهيد منصوری، نبش كوچه آستركی، پلاک ۱۱۰، طبقه همكف

تلفن: ۲۲۵۲۶۲۸۶


آریان 

آدرس: رباط كریم، روبروی پارك معلم،­ كلينيك فيزیوتراپی آریان

تلفن: ۲۲۹۴۲۲۱۰۳۱


آرین

آدرس: ۲۰ متری افسریه، بين ۱۵ متری سوم وچهارم، روبروی پاساژ گلستان، پلاك۵۱، طبقه همكف

تلفن: ۳۳۱۴۵۹۲۴


آرین (دكتر فرشاداخوتيان)

آدرس: خ شهيد باهنر، ­پایين تر از سه راه یاسر­، نبش كوچه آرین­، واحد۲


آسایشگاه خيریه كهریزك

آدرس: جاده قدیم قم، بعداز بهشت زهرا، انتهای كوچه

تلفن: ۸­۵۵۲۰۱۶۱۶


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است