درمان تنیس البو با فیزیوتراپی مدرن و پیشرفته در مرکز فیزیوتراپی پیشرفته شمیم زیر نظر دکتر حیدر سعادتی ارائه می شود.

تنیس البو اغلب پس از استفاده بیش از حد یا عملکرد مکرر عضلات ساعد، نزدیک مفصل آرنج اتفاق می افتد.

تنیس البو (آرنج تنیس بازان) یا اپی کندیلیت جانبی یک بیماری شایع است و با فیزیوتراپی پیشرفته قابل درمان است. با این حال، همه بیماران یکسان نیستند و برای اطمینان از موفقیت، هر کدام باید متفاوت ارزیابی شوند.

تنیس البو اغلب، با خودمراقبتی مانند استراحت، یخ و داروهای ضد درد، خودبه‌خود بهبود می‌یابد و در صورت مزمن شدن فیزیوتراپی موثرترین روش درمان است.

شایع ترین علامت آرنج تنیس بازان درد در قسمت بیرونی آرنج است. با گذشت زمان – از چند هفته تا چند ماه – درد می تواند به یک درد دائمی تبدیل شود. قسمت بیرونی آرنج شما ممکن است برای لمس کردن خیلی دردناک باشد.

هر حرکت تکراری و نیرومندی که تاندون و عضله اطراف آرنج شما را بکشد می تواند باعث ایجاد تنیس البو شود. در تنیس، ضربه زدن به بک هند فشاری به عضلات ساعد شما وارد می‌کند که با ضربه زدن به توپ، عضلات ساعد شما را منقبض می‌کند.

در مرکز فیزیوتراپی شمیم در خیابان شریعتی خدمات تخصصی فیزیوتراپی برای درمان تنیس البو ارائه می شود ، تکنیک های درمان دستی ، تمرینات ورزشی و و مدالیته هایی همچون شوک ویو تراپی در کلینیک فیزیوتراپی دکتر سعادتی برای درمان سندرم آرنج تنیس بازان استفاده می شوند.برای رزرو نوبت در کلینیک پیشرفته دکتر سعادتی می‌توانید با شماره تلفن‌‌های 02126722003 –  02126722004 تماس حاصل فرمایید.

علائم تنیس البو

درد در قسمت بیرونی آرنج که ممکن است در موارد زیر به سمت ساعد حرکت کند:

  • خم و راست کردن بازو
  • هنگام گرفتن اجسام کوچک
  • هنگام چرخاندن ساعد، مانند چرخاندن دستگیره در یا باز کردن شیشه

دلایل تنیس البو

آرنج تنیس بازان یک آسیب دیدگی بیش از حد و فشار عضلانی است. علت آن انقباض مکرر عضلات ساعد است که برای صاف کردن و بالا بردن دست و مچ از آن استفاده می کنید. حرکات مکرر و استرس به بافت ممکن است منجر به یک سری پارگی های ریز در تاندون ها شود که عضلات ساعد را به برجستگی استخوانی در خارج از آرنج شما متصل می کند.

همانطور که از نام آن پیداست، بازی تنیس ، به ویژه استفاده مکرر از ضربه بک هند با تکنیک ضعیف ، یکی از دلایل احتمالی آرنج تنیس بازان است. با این حال، بسیاری از حرکات رایج بازو می تواند باعث ایجاد آرنج تنیس بازان شود، از جمله:

  • استفاده از ابزار لوله کشی
  • نقاشی
  • استفاده مکرر از ماوس کامپیوتر

عوامل خطر

عواملی که ممکن است خطر ابتلا به تنیس البو را افزایش دهند عبارتند از:

  • سن. در حالی که تنیس البو افراد در تمام سنین را تحت تاثیر قرار می دهد، در بزرگسالان بین 30 تا 50 سال شایع است.
  • اشتغال. افرادی که مشاغلی دارند که شامل حرکات مکرر مچ دست و بازو می شود، بیشتر در معرض ابتلا به آرنج تنیس بازان هستند.
  • ورزش های خاص. شرکت در ورزش های راکتی خطر ابتلا به آرنج تنیس بازان را افزایش می دهد.

درمان تنیس البو

آرنج تنیس بازان بدون درمان بهبود می یابد (یک بیماری خود محدود کننده)، اما درمان هایی وجود دارد که ممکن است علائم را بهبود بخشد و بهبود را تسریع کند.

شما باید به بازوی آسیب دیده خود استراحت دهید و هرگونه فعالیتی که باعث ایجاد مشکل می شود را متوقف کنید.

قرار دادن کمپرس یخ بر روی آرنج و محل دردناک چند بار در روز هر بار به مدت ۲۰ دقیقه برای کاهش درد و التهاب موثر است.

مصرف داروهای مسکن و ضدالتهاب ممکن است به کاهش درد خفیف کمک کند. داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs)، مانند ایبوپروفن نیز می توانند برای کمک به کاهش التهاب استفاده شوند.

جراحی ممکن است به عنوان آخرین راه حل برای برداشتن قسمت آسیب دیده تاندون استفاده شود.

درمان تنیس البو با فیزیوتراپی مدرن و پیشرفته

فیزیوتراپی موثرترین روش در درمان آرنج تنیس بازان است که با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی پیشرفته شمیم در شریعتی می توانید از آن بهره مند شوید.

دکتر فیزیوتراپی ابتدا اقدام به ارزیابی دقیق آرنج بیمار ، میزان تحرک و شرایطی که سبب تشدید درد می شوند کرده و پس از آن از موثرترین روشهای فیزیوتراپی برای درمان تنیس البو بهره می برد از جمله :

درمان دستی
دکتر فیزیوتراپی ممکن است از تکنیک های دستکاری بافت برای ایجاد مقدار کمی ریزتروما در ناحیه برای شروع مجدد فرآیند التهاب استفاده کند.

تمرینات ورزشی
تمرین درمانی بخش مهمی از برنامه درمان فیزیوتراپی برای تنیس البو است ، تمرینات شامل تمرینات کششی ، تمرینات تقویتی و تمرینات دامنه حرکتی می شود. دکتر فیزیوتراپی می تواند تمریناتی را به شما آموزش دهد تا به تدریج عضلات خود را کشیده و تقویت کنید، به خصوص عضلات ساعد.

شوک ویو تراپی
شاک ویو تراپی برون بدنی (ESWT) می تواند برای کمک به تحریک فرآیند التهابی بسیار موثر باشد. متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی پیشرفته دکتر سعادتی از شوک ویو تراپی در کنار سایر مدالیته های فیزیوتراپی برای درمان تنیس البو بهره می برند.

این تکنیک‌ ها در فواصل زمانی مشخصی استفاده می‌شوند تا به بدن اجازه دهند روند بهبودی طبیعی را بین درمان‌ ها طی کند.

هدف این است که قدرت و انعطاف پذیری عضلات ساعد خود را بهبود ببخشید.

فیزیوتراپیست شما همچنین ممکن است راه هایی را به شما آموزش دهد که فعالیت هایی که باعث ناراحتی آرنج شما می شود را تغییر دهید.

فیزیوتراپی همچنین می‌تواند به بهبود جریان خون به تاندون‌ ها کمک کند، تاندون‌ هایی که به اندازه‌ای که عضلات دریافت می‌ کنند، خون و اکسیژن دریافت نمی‌ کنند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید