درمان با تخت ماساژ میگان در فیزیوتراپی

تخت ماساژ میگان یک وسیله درمانی مستقل است که نه تنها درد ناشی از بسیاری مشکلات فیزیکی شما را به طور تدریجی برطرف می‌کند، بلکه عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود می‌دهد. ستون فقرات، محور اصلی بدن ما است که به نحوی با تمامی اعضا، عصب‌ها و عضلات بدن ما در ارتباط می‌باشد. زمانی که ستون فقرات تحت فشار است، ارگان‌های داخلی بدن ما به خوبی عمل نمی‌کنند. به این علت، حفظ سلامت ستون فقرات، کلید داشتن زندگی و بدن سالم است. تخت میگان این نقاط اصلی جریان انرژی در ستون فقرات را تحریک کرده و موجب می‌شود این انرژی حیاتی، آزادانه در بدن و  از طریق سیگنال‌های عصبی جریان پیدا  کند و در نتیجه به سلامت و بهبودی شخص کمک می‌کند.

تاثیرات مثبت و فوایدی که تخت ماساژ میگان می‌تواند برای هر بیمار داشته باشد، متفاوت است. هدف کلی از استفاده از این دستگاه ریلکس کردن و شل کردن عضلات از طریق اعمال گرما همراه با ماساژ ملایم است. در هنگام استفاده از تخت ماساژ میگان، متخصصین ما بهترین برنامه مناسب با شرایط شما را انتخاب می‌کنند که ممکن است بعنوان مثال برای مخصوص بالای کمر یا پایین کمر باشد. اما در تمامی برنامه روی کل اعضای بدن کار می‌شود. در نظر داشته باشید که ناحیه‌ای از بدن شما که درد را در آنجا احساس می‌کنید، لزوما همیشه منشا درد نیست، به همین منظور تخت ماساژ میگان به نحوی طراحی و برنامه‌ریزی شده است که تمامی مفاصل فاست ستون فقرات و ریشه‌های عصبی که ممکن است منشا درد باشند را تحت درمان قرار دهد. جهت اطلاع از فواید و کاربرد تخت میگان و مناسب بودن آن برای مورد خود می‌توانید از طریق شماره‌های ۰۲۱۸۸۹۲۳۶۵۰  و ۰۲۱۸۸۹۰۶۱۵۴ تماس حاصل فرمایید.

اجزای تخت ماساژ میگان


تخت ماساژ میگان با استفاده از سنگ یشم  و گاز هلیوم، گرما را به صورت الکترونیکی به بدن انتقال می‌دهد. این تخت اشعه‌ی مادون قرمز با طول موج بلند تولید می‌کند که این اشعه از سطح پوست بدن می‌تواند عبور کند و بنابراین سر غلتک‌های ماساژ دهنده بر روی سیستم عصبی خودکار بدن و عروق خونی موجود در گردن، ناحیه سینه و کمری از ستون فقرات و همچنین ناحیه خاجی و لگن تاثیر می‌گذارد.

غلتک‌های سنگی یشمی کار ماساژ را از ناحیه پشت ران (همسترینگ) آغاز می‌کنند و جریان خون را در پاها بالا می‌برند. این تخت همچنین دارای یک صفحه غلتک خارجی دارای ۱۶ سنگ یشمی چرخان  است که سطح شکم و لگن را ماساژ می‌دهد و گردنش خون در این نواحی را نیز افزایش می‌دهد.

تخت ماساژ حرارتی میگان چگونه عمل می‌کند؟


تخت ماساژ حرارتی میگان، با تولید یون‌های منفی و امواج مادون قرمز، فضایی سالم  و ایمن برای درمان ایجاد کرده و تمامی امواج الکترومغناطیسی مضر را خنثی می‌کند. غلتک‌های یشمی تخت میگان از اثر گرمای خشک برای جذب سه عنصر ضروری بدن یعنی کلسیم، منیزیم و آهن استفاده می‌کنند.

تخت ماساژ میگان تکنیک‌های درمانی منحصر به فرد شرقی مانند طب فشاری، طب سوزنی، گرمادرمانی، کایروپراکتیک و ماساژ را شبیه‌سازی کرده و با کمک امواج مادون قرمز و هلیوم بهترین و موثرترین درمان برای مشکلات فیزیکی ناشی از زندگی مدرن و کم‌تحرک امروزی را ارائه می‌دهد.

مزایای تخت ماساژ حرارتی میگان


از مزایای تخت ماساژ حرارتی میگان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهبود راستای قرارگیری ستون فقرات کمری
 • برطرف کردن تنش عضلانی و ریلکس کردن عضلات اطراف ستون فقرات
 • بهبود گردش خون
 • سنگ‌های یشمی موجب بهبودی ارگان‌ها، آزادسازی سموم، کند کردن روند فرسایش و پیری و بهبود قدرت سیستم ایمنی بدن می‌شوند.
 • افزایش متابولیسم بدن
 • کاهش درد ناشی از آرتروز، روماتیسم، فیبرومیالژیا، التهاب عضلات، گرفتگی عضلانی و سیاتیک
 • ایجاد چرخه‌ی خواب بهتر و عمیق‌‌تر برای بیمار
 • تسریع روند بهبودی پس از آسیب‌دیدگی و بازسازی بافت‌های آسیب‌دیده (مانند شکستگی یا کشیدگی و پارگی رباط‌ها)
 • پیشگیری از بروز اختلالات سیستم اعصاب مرکزی
 • بهبود فعالیت مغزی و افزایش تمرکز
 • افزایش قدرت سیستم دفاعی بدن

اصول کار تخت ماساژ حرارتی میگان


تخت ماساژ حرارتی میگان ترکیبی از روش‌های درمانی به سبک شرقی و غربی است. تخت ماساژ حرارتی میگان تاثیرات درمان‌هایی مانند طب سوزنی، گرمادرمانی، کایروپراکتیک و ماساژ را شبیه‌سازی می‌کند و موجب بهبود کلی سلامت بیمار، احساس ریلکس شدن و شل شدن عضلات و بهبود تعادل عضلانی می‌شود.

ماساژ

ماساژ، روش درمانی کهن برای درمان دستی بافت‌های نرم و جااندازی مفاصل برای بهبود جریان خون، شل شدن عضلات و انعطاف‌پذیری آنها است. ماساژدرمانی یکی از روش‌های محبوب و پرکاربرد پزشکان طب فیزیکی است که برای تسکین درد مزمن عضلانی، سرعت دادن به بهبودی بعد از آسیب، ارتقاء کیفیت استراحت بدنی، بهبود تمرکز و سلامت کلی بدن به کار می‌رود.

اثرات مشابه طب‌فشاری

در این روش توسط دست و انگشتان به نقاط مشخصی از بدن فشار وارد می‌شود تا جریان انرژی موسوم به Chi به طور موقت، متوقف شود و درنتیجه را‌ه‌های جریان انرژی به شکل عادی خود بازگردند و سمومی که در دوران آسیب در بدن تجمع پیدا کرده‌اند، دفع شوند. تخت میگان برای اعمال این فشار از وزن بدن خود بیمار بهره می‌برد.

اثرات مشابه طب‌سوزنی

تخت میگان از ترکیبی منحصر به فرد از حباب‌های حاوی گاز هلیوم وغلتک‌های ماساژ از جنس سنگ یشم برای تولید امواج مادون قرمز استفاده می‌کند که این امواج، نقاط مورد نظر در طب‌سوزنی را هدف قرار داده و تا عمق ۷ سانتی‌متری در بافت‌ها نفوذ می‌کنند.

گرمادرمانی

تخت میگان با تولید گرما و انتقال حرارت موجب افزایش جریان خون و ایجاد واکنش تحریکی در بافت‌ها می‌شود. اعمال گرما همچنین موجب شل شدن عضلات، تسکین درد و آزادسازی سمومی می‌شود که در بافت‌های اسکلتی عضلانی تجمع پیدا کرده‌اند.

اثرات مشابه کایروپراکتیک

زمانی که سیستم‌های اسکلتی عضلانی بدن در راستای مناسب قرار داشته باشند و بتوانند بدون اختلال عمل کنند، در صورت بروز آسیب، بدن می‌تواند خودش را کاملا ترمیم و بازسازی کند. بر اساس این اصل، با اعمال درمان‌های دستی و کایروپراکتیک بر روی ستون فقرات (به عنوان اصلی‌ترین محور اسکلتی عضلانی بدن) و قرار دادن آن در راستای صحیح، روند طبیعی بازسازی و ترمیم بافت‌ها آغاز می‌شود.

مزایای امواج مادون قرمز

امواج مادون قرمز با اتساع عروق خونی و مویرگ‌ها موجب افزایش جریان خون در بدن شده و بدین طریق به روند بهبودی کمک می‌کنند. افزایش جریان خون باعث رفع اسپاسم عضلانی، بازسازی سریع‌‌تر بافت‌های آسیب‌دیده و همچنین بهبود عملکرد سیستم لنفاوی و در نتیجه، رفع التهاب و تورم می‌شود.

مزایای تخت ماساژ میگان


 • افزایش خونسازی در بدن (گلبول‌های سفید و قرمز)
 • افزایش تولید اینتِرفِرون در بدن، ماده‌ی موثر برای پیشگیری و حذف التهاب از بدن
 • افزایش عملکرد انقباضی عضله‌ی قلب، بهبود گردش خون و رفع اِدِم (ورم بر اثر تجمع مایع لنف) در پاها. تمامی این موارد از تصلب شرایین جلوگیری می‌کنند.
 • نرمال‌سازی تولید هورمون ملاتونین: ملاتونین از بروز استرس، سرطان و بیماری قلبی پیشگیری می‌کند، سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و روند فرسایش بافت‌ها (پیری) را کُند می‌کند.
 • بهبود عملکرد دستگاه گوارش
 • بهبود جریان خون در نواحی آسیب‌دیده‌ی بدن و آزادسازی سموم و مواد مضر و در نتیجه تسکین درد موضعی
 • ایجاد تاثیرات مثبت در رشد و تکامل بدن، خصوصا در کودکان

به طور کلی افراد بیشتر وقت خود را در حالت نشسته می‌گذرانند (نشستن پشت میز کار، نشستن پشت فرمان در حین رانندگی، تماشای تلوزیون و غیره) و بنابراین عضلات کمر بیش از آنچه که باید تحت فشار هستند. وارد شدن فشار مضاعف به ستون فقرات می‌توان موجب بروز اختلالات و بیماری‌های زیادی شود. بنابراین بسیار مهم است که به خوبی از ستون فقرات (که دربردارنده طناب نخاعی و شاخه‌های عصبی اصلی بدن است) خود مراقبت کنیم.

جلسه‌ی درمانی: ۳۰ دقیقه بر روی تخت ماساژ میگان

 • مشابه با یک ساعت نرم دویدن است.
 • موجب سوختن کالری می‌شود.
 • سطح قند خون بدن را بهبود می‌دهد.
 • به سلامت بدن کمک می‌کند.
 • فشار خون و سطح کلسترول را پایین می‌آورد.
 • متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد
 • در سلامت و رشد ناخنها، پوست و مو تاثیر مثبت می‌گذارد.
 • عملکرد سیستم گوارشی را بهبود می‌دهد.

سوالات رایج


چه لباسی باید بپوشم؟

تمامی لباس‌های شما به جز کمربند و کفش شما، به تن شما باقی می‌ماند و بنابراین بهتر است لباسی گشاد و راحت بپوشید.

آیا درمان با تخت ماساژ میگان دردناک است؟

کاملا طبیعی است که بعد از ماساژ با تخت میگان کمی احساس درد خفیف داشته باشید، مخصوصا اگر برای بار اول است که این ماساژ را دریافت می‌کنید. این حالت با مرور زمان و با تکرار جلسات درمانی کاملا برطرف می‌شود. می‌توانید تا زمانی که بدن شما به طور کامل به حرکات و فشار‌های وارد شده توسط تخت میگان عادت می‌کند، از درمانگر خود بخواهید که در برخی نقاط از بدن شما حوله‌ی بیشتری بگذارد تا زیر بدن شما نرم‌تر شود و فشار کمتری به آن وارد شود.

هر چند وقت یکبار می‌توانم از این روش استفاده کنم؟

شما می‌توانید در صورت لزوم حتی تا سه بار در روز، از درمان با تخت ماساژ میگان استفاده کنید. بیشترین دفعات استفاده از دستگاه که توصیه می‌شود، ۱ ساعت ماساژ با حداقل ۴ ساعت استراحت تا ماساژ بعدی است.

بعد از اتمام جلسه‌ی ماساژ چه باید بکنم؟

از آنجایی که ماساژ با تخت میگان دارای اثرات سم‌زدایی در بدن است، توصیه می شود که بعد از جلسه‌ی درمانی، تا جای ممکن آب و مایعات بنوشید تا سموم آزادشده در حین درمان، به راحتی از بدن دفع شوند.

میزان حرارت تولید شده توسط تخت میگان چقدر است؟

۱۰۴ الی ۱۴۰ درجه‌ی فارنهایت (معادل با ۳۰ تا ۷۰ درجه‌ی سلسیوس)

آیا درمان با تخت میگان، ایمن است؟

بله تخت ماساژ میگان کاملا ایمن است و این موضوع به طور کامل مورد تحقیق و بررسی قرارگرفته و ایمن بودن این روش اثبات شده است. سیستم ماساژ حرارتی میگان توسط سازمان FDA به عنوان مدالیته درمانی کلاس دو، مورد تایید قرار گرفته و می‌توان این روش را حتی بدون تجویز پزشک نیز انجام داد.

چرا از سنگ یشم در تولید تخت میگان استفاده شده؟

سنگ یشم دارای عناصر حیاتی مانند کلسیم و منیزیم، برای بدن انسان است و بهترین ماده هادی برای انتقال امواج مادون قرمز و ایجاد حرارت است.

آیا استفاده از تخت میگان به صورت هر چند وقت یکبار، تاثیری دارد؟

قطعا، حتی با یک جلسه ماساژ حرارتی با تخت میگان نیز از مزایای درمانی آن بهره‌مند می‌شوید. اما تاثیرات بلند مدت این روش با استفاده‌ی بلند مدت و مداوم به دست خواهند آمد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است