درمان التهاب تاندون آشیل با فیزیوتراپی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی پیشرفته دکتر سعادتی ارائه می شود.

تاندون آشیل از عضله گاستروکنمیوس و کف پا در ساق پا سرچشمه می گیرد و به استخوان پاشنه می چسبد. این یک نوار سخت از بافت فیبری است که توانایی مقاومت در برابر نیروها و بارهای بزرگ را دارد.

تاندینوپاتی آشیل بسته به محل آن می تواند در قسمت میانی یا درج شود. قسمت میانی به خود بدن تاندون اشاره دارد. اینسرشنال به محل اتصال تاندون به استخوان اشاره دارد.

تاندیوپاتی آشیل یک زنجیره متشکل از سه مرحله را دنبال می کند – “تاندیوپاتی واکنشی”، “از بین رفتن تاندون” و “تاندیوپاتی دژنراتیو”. وضعیت تاندون می تواند از طریق مدیریت میزان بار روی تاندون در امتداد این پیوستار حرکت کند.

درد تاندون آشیل اغلب در اولین قدم ها در صبح یا بعد از یک دوره استراحت بدتر می شود. سپس با «گرم شدن» در یک فعالیت، به عنوان مثال راه رفتن یا دویدن، می‌تواند از بین برود. ممکن است متوجه قرمزی و ضخیم شدن تاندون آشیل شوید و درد در محل تاندون متمرکز شود.

درمان التهاب تاندون آشیل با فیزیوتراپی با استفاده از روشهای مدرن و پیشرفته همچون شاک ویو تراپی متمرکز در کلینیک فیزیوتراپی پیشرفته دکتر سعادتی در خیابان شریعتی ارائه می شود. برای رزرو نوبت در کلینیک فیزیوتراپی پیشرفته دکتر سعادتی می‌توانید با شماره تلفن‌‌ های 02126722003 –  02126722004 تماس حاصل فرمایید.

تاندونیت آشیل یکی از شایع ترین آسیب ها در ورزش است و می تواند حدود 6-17٪ از کل آسیب ها را تشکیل دهد

علائم تاندونیت آشیل

  • سفتی صبحگاهی
  • حساسیت روی تاندون آشیل
  • درد هنگام ورزش یا بعد از ورزش

دلایل التهاب تاندون آشیل

تاندونیت آشیل زمانی رخ می دهد که تاندون بیش از حد تحت فشار قرار می گیرد، مثلاً با افزایش ناگهانی میزان یا شدت فعالیتی که انجام می‌دهید. وقتی این اتفاق می‌افتد، تاندون از ظرفیت تحمل بار خود فراتر رفته است و نمی‌ تواند با نیازهای این افزایش یا تغییر در فعالیت کنار بیاید، بنابراین باعث ایجاد درد می‌شود. این به عنوان “تاندیوپاتی واکنشی” شناخته می شود. اگر میزان بار وارد شده بر روی تاندون در این مرحله به درستی مدیریت نشود، می‌تواند از طریق بارگذاری مداوم تاندون به “از بین رفتن تاندون” پیشرفت کند و تاندونوپاتی مزمن شود.

فیزیوتراپی برای درمان التهاب تاندون آشیل

دکتر فیزیوتراپی در کلینیک فیزیوتراپی پیشرفته دکتر سعادتی یک ارزیابی کامل برای تایید تشخیص، کمک به مدیریت درد و بازگشت به فعالیت عادی انجام می دهد.

بسته به شدت و مرحله بیماری، درمان فیزیوتراپی برای بیماران مبتلا به تاندیوپاتی آشیل برای تسریع روند بهبودی و اطمینان از نتیجه مطلوب حیاتی است و احتمال عود را کاهش داد.

تمرینات تقویت کننده عضلات. ضعف یا عدم تعادل عضلانی می تواند سبب فشار بیش از حد بر روی تاندون آشیل شود. بر اساس شرایط خاص شما، دکتر فیزیوتراپی یک برنامه ورزشی تقویتی، پیش رونده و اندام تحتانی را برای شما طراحی می کند تا به تصحیح هر گونه خطای حرکتی مرتبط با ضعف که ممکن است به درد شما کمک کند، کمک کند.

درمان دستی. دکتر فیزیوتراپی ممکن است از درمان های عملی برای حرکت دادن آرام عضلات و مفاصل به منظور بهبود حرکت و عملکرد آنها استفاده کند. این تکنیک ها اغلب به مناطقی می پردازند که درمان آن ها به تنهایی دشوار است.

درمان های دامنه حرکتی مچ پا، پا یا مفصل زانو شما ممکن است حرکت نامناسبی داشته باشد و باعث افزایش فشار بر روی تاندون آشیل شود. تکنیک‌های خود کششی و درمان دستی (ماساژ و حرکت) که در قسمت پایین بدن برای کمک به بازیابی و عادی‌ سازی حرکت در پا، مچ پا، زانو و لگن اعمال می‌شود، می‌تواند این تنش را کاهش داده و دامنه کامل حرکت را بازیابی کند.

تیپینگ. استفاده از نوار حرکتی می تواند به حمایت از تاندون و ساق پا کمک کند و علائم را تسکین دهد.

شاک ویو تراپی. درمان التهاب تاندون آشیل با شاک ویو تراپی متمرکز یکی از روشهای پیشرفته فیزیوتراپی است که در مرکز فیزیوتراپی دکتر سعادتی در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود.

ماساژ بافت نرم. ماساژ عضلات اطراف تاندون آشیل مانند ماهیچه های ساق پا و فاسیای کف پا (که در امتداد کف پا قرار دارد) می تواند به کاهش هر گونه سفتی عضلانی که ممکن است به علائم شما کمک کند کمک کند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید