اختلال نعوظ (ED) یک بیماری شایع است که باعث ناتوانی در به دست آوردن یا حفظ نعوظ می شود و روشهای درمانی مختلفی برای آن وجود دارد.

نعوظ نتیجه افزایش جریان خون در آلت تناسلی است. مغز معمولاً در هنگام برانگیختگی سیگنال هایی به آلت تناسلی می فرستد که باعث نعوظ می شود. با این حال، مجموعه ای از عوامل می توانند این روند را برای جلوگیری از نعوظ مختل کنند، حتی زمانی که فرد احساس می کند برانگیخته شده است.

شرایط سلامتی، عوامل فیزیکی و عوامل روانی همگی می توانند باعث ED شوند. روش درمان ممکن است به علت آن بستگی داشته باشد.

با چند میلیون نفر مبتلا در سراسر جهان، اختلال نعوظ (ED) یک بیماری شایع با دلایل مختلف است. در کنار استرس، مشکلات روانی و فشار خون بالا، کاهش گردش خون یکی از علل اصلی این اختلال است. شوک درمانی برون بدنی (ESWT) یک گزینه درمانی کم درد، موثر و غیرتهاجمی است.

درمان اختلال نعوظ با شاک ویو درمانی در کلینیک فیزیوتراپی پیشرفته دکتر سعادتی یکی از روشهای درمانی موثر و نوین است که امروزه به دلیل نتایج موفق آن طرفداران زیادی پیدا کرده است. برای رزرو نوبت در کلینیک فیزیوتراپی پیشرفته دکتر سعادتی می‌توانید با شماره تلفن‌‌های 02126722003 –  02126722004 تماس حاصل فرمایید.

روشهای درمان اختلال نعوظ

شاک ویو تراپی
شاک ویو یک روش درمانی موثر در درمان اختلال نعوظ است که دکتر سعادتی برای مراجعان مبتلا به این اختلال ارائه می دهد. شاک ویو تراپی با افزایش جریان خون در عروق و همچنین کمک به افزایش ساخت عروق خونی جدید می تواند به درمان اختلال نعوظ کمک کند.

شاک ویو تراپی جریان خون را در آلت تناسلی تحریک می کند، که می تواند منجر به بهبود عملکرد نعوظ شود:

مطالعات نشان داده اند که ESWT در اختلال نعوظ عروقی باعث افزایش متابولیسم موضعی می شود و باعث افزایش خون (افزایش جریان خون) و رگزایی (تشکیل رگ های خونی جدید) می شود.

علاوه بر این، «مکانوترانسداکشن»، تبدیل سیگنال‌های فیزیکی به فرآیندهای مولکولی درون سلولی، تعدادی از مواد بیوشیمیایی مانند VEGF، اکسیدهای نیتریک (NO) و ماده P را آزاد می‌کند.

امواج شوک ویو امواج صوتی پرانرژی هستند که می توانند به روش های مختلف تولید شوند.

این عمل را می توان بدون بیهوشی و به صورت سرپایی انجام داد. یک درمان شامل حدود 6 تا 10 جلسه و در حدود 15 دقیقه، 

این درمان یک روش کم خطر و کم درد با عوارض جانبی کم است و بنابراین جایگزینی امیدوارکننده برای درمان های معمولی ارائه می دهد.

سایر روشهای درمانی

روان درمانی
برای برخی افراد، اختلال نعوظ نتیجه یک مشکل روانی یا عاطفی است. به عنوان مثال، اضطراب یا استرس در مورد فعالیت های جنسی ممکن است باعث ED شود. ممکن است فردی با عزت نفس پایین نیز ED را تجربه کند.

در این موارد، روان درمانی ممکن است گزینه خوبی باشد. درمان شناختی رفتاری (CBT) شکل رایج روان درمانی است که هدف آن تغییر الگوهای فکری و رفتاری است که باعث ایجاد مشکلات می شود.

CBT ممکن است بر مشکلات اساسی مانند افسردگی یا اضطراب تمرکز کند. همچنین ممکن است بر روی عوامل جنسی تمرکز کند، مانند آموزش مهارت های جنسی یا تغییر فرآیندهای فکری در مورد رابطه جنسی.

دستگاه های خلاء
دستگاه های خلاء از پمپ مکانیکی برای ایجاد نعوظ استفاده می کنند. نام دیگر این دستگاه ها پمپ های آلت تناسلی است.

دستگاه‌های جاروبرقی دور آلت تناسلی می‌چرخند. آنها با استفاده از یک پمپ الکترونیکی یا دستی، مکشی را در اطراف آلت تناسلی ایجاد می کنند که خون را به داخل شفت می کشد. سپس آلت تناسلی نعوظ می شود. نواری در اطراف پایین آلت تناسلی، آن را در حالت ایستاده نگه می دارد.

این دستگاه ها برای ایجاد نعوظ موثر هستند، اما برای شروع دستگاه نیاز به وقفه در فعالیت جنسی دارند.

حلقه های ED
حلقه های ED نوارهایی هستند که در اطراف پایه آلت تناسلی قرار می گیرند. آنها از لاستیک یا پلاستیک ساخته شده اند. این نوار جریان خون را از آلت تناسلی محدود می کند تا به حفظ نعوظ کمک کند.

حلقه های ED معمولا بخشی از دستگاه خلاء هستند. با این حال، آنها همچنین ممکن است به تنهایی کار کنند. به عنوان مثال، برخی از افراد ممکن است نعوظ داشته باشند اما قادر به حفظ آن نیستند. این افراد ممکن است از استفاده از حلقه ED سود ببرند.

عمل جراحی
همچنین چندین گزینه جراحی برای درمان اختلال نعوظ وجود دارد.

یک شکل رایج جراحی کاشت آلت تناسلی است. این شامل قرار دادن یک وسیله مکانیکی در آلت تناسلی است که برای ایجاد نعوظ باد می کند.

کاشت یک پمپ سه تکه شامل قرار دادن دو سیلندر در آلت تناسلی است. یک پمپ بادی به داخل کیسه بیضه می رود و به دستگاهی در معده که حاوی مایع است متصل می شود.

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید