فیزیوتراپی ورزشی یکی از حوزه های تخصصی در فیزیوتراپی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی پیشرفته دکتر سعادتی ارائه می شود.

فعالیت بدنی برای سلامتی مفید است – حتی اگر در ورزش‌ های آماتور و حرفه‌ای گاهی آسیب‌ها رخ دهد. در صورت آسیب ورزشی، درمانگران مجرب ما بهترین مراقبت های بهداشتی را ارائه می دهند.

آسیب های ورزشی با آسیب های دیگر متفاوت است. ورزشکاران به طور معمول به عملکرد و تقاضای سطح بالایی نیاز دارند که بر روی بدن آنها اعمال می شود، که به عضلات، مفاصل و استخوان های آنها فشار وارد می کند و آن ها را در معرض خطر آسیب دیدگی قرار می دهند، متخصصان فیزیوتراپی ورزشی به ورزشکاران کمک می کنند تا هرچه سریع تر عملکرد مطلوب ورزشی خود را بازیابند.

پیچ خوردگی مچ پا ، دررفتگی ها و شکستگی ها ، پارگی روتاتور کاف ، پارگی تاندون آشیل ، پارگی رباط ها و منیسک زانو ، تنیس البو و گلف البو از شایع ترین آسیب های ورزشی هستند که با فیزیوتراپی می توان به بهبود آن ها کمک کرد.

شما می توانید به تخصص ما در درمان آسیب های ورزشی و توانبخشی اعتماد کنید. در کلینیک فیزیوتراپی پیشرفته دکتر سعادتی در خیابان شریعتی، ما یک برنامه فیزیوتراپی ورزشی منحصر بفرد را برای ورزشکاران آسیب دیده ارائه می دهیم ، این برنامه ورزشی بطور کامل با نیازهای فرد مطابقت دارد و فرد ورزشکار را قادر سازد تا در اسرع وقت بدون درد ورزش خود را از سر بگیرد.برای رزرو نوبت در کلینیک فیزیوتراپی پیشرفته دکتر سعادتی می‌توانید با شماره تلفن‌‌ های 02126722003 –  02126722004 تماس حاصل فرمایید.

تکنیک های فیزیوتراپی ورزشی

تمرین درمانی در فیزیوتراپی ورزشی

هدف اصلی تمرینات درمانی بازیابی کامل آمادگی جسمانی و مهارت های حرکتی است. بنابراین ما یک درمان توانبخشی شامل تمرینات ویژه، با یا بدون تجهیزات، که می تواند و باید در منزل نیز انجام شود، ارائه می دهیم.

درمان دستی

تکنیک‌ های درمان دستی و ماساژ درمانی ویژه به تشخیص اختلالات عملکردی، افزایش تحرک، حذف اختلالات عملکردی و تسکین درد کمک می‌کنند. متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی پیشرفته دکتر سعادتی دارای تخصص بالا در زمینه تکنیک های درمان دستی و منوال تراپی هستند.

درمان نقطه ماشه ای

تکنیک های رهاسازی میوفاسیال درمان نقطه ماشه ای (تکنیک های رهاسازی میوفاشیال) برای ترمیم آسیب های حاد و آسیب های مزمن مرتبط با ورزش طراحی شده است. کیفیت درمان آسیب های ورزشی و توانبخشی برای از سرگیری ورزش بدون درد ضروری است.

آموزش در فیزیوتراپی ورزشی

ما نه تنها مشاوره و مراقبت شایسته را در صورت آسیب ورزشی ارائه می دهیم، بلکه یک درمان تمرینی را نیز انجام می دهیم. برنامه های تمرینی سفارشی و تجهیزات ویژه باشگاه تضمین کننده یک آموزش بسیار کارآمد و موثر بر اساس تخصص پزشکی است.

تمرینات به فرد آسیب دیده در بهبود تحرک، استقامت، قدرت و هماهنگی کمک می کند. این هم برای توانبخشی و هم برای پیشگیری مهم است. در کلینیک فیزیوتراپی پیشرفته دکتر سعادتی، ما همچنین به مشاوره و کمک شخصی جامع در طول درمان فیزیوتراپی ورزشی اهمیت می دهیم. اندازه‌گیری و ارزیابی قدرت تحلیل‌ ها و اندازه‌گیری‌ های قدرت یکی از ویژگی‌ های اساسی فیزیوتراپی ورزشی معاصر است که هدف آن حصول اطمینان از این است که هم بیمار و هم درمانگر (دکتر فیزیوتراپی) همیشه از پیشرفت‌ ها در هر مرحله از تمرین مطلع می‌شوند. به لطف اندازه گیری ها و ارزیابی ها، می توانیم تمرین و شدت آن را به طور مناسب برنامه ریزی کنیم. بدین ترتیب، دستاوردها نه تنها می توانند به صورت ذهنی احساس شوند، بلکه به طور عینی نیز آشکار می شوند.

آموزش ها و تمرینات ورزشی که دکتر فیزیوتراپی برای ورزشکار آسیب دیده در نظر می گیرد، نه تنها به افزایش قدرت عضلانی و افزایش هماهنگی، وضعیت و انعطاف پذیری کمک می کند، بلکه به شکل دهی خطوط بدن و بهبود تنفس نیز کمک می کند.

عوارض آسیب های ورزشی که با فیزیوتراپی ورزشی می توان به آن ها کمک کرد عبارتند از :

درد مفاصل
درد مفاصل، به ویژه در مفاصل زانو، مچ پا، آرنج و مچ دست، هرگز نباید نادیده گرفته شود. از آنجایی که این مفاصل توسط ماهیچه پوشانده نمی شوند، درد در اینجا به ندرت منشا عضلانی دارد. درد مفصلی که بیش از 48 ساعت طول بکشد نیاز به تشخیص حرفه ای دارد.

ضعف
کاهش قدرت اندام های مختلف بدن نشان دهنده وجود ضعف است که با راهکارهای فیزیوتراپی ورزشی می توان بر ضعف ایجاد شده غلبه کرد.

تورم
تقریباً تمام ورزش‌ ها یا آسیب‌ های اسکلتی عضلانی باعث تورم می‌شوند. تورم معمولاً کاملاً واضح است و قابل مشاهده است، اما گاهی اوقات ممکن است احساس کنید که چیزی متورم یا “پر” شده است، حتی اگر طبیعی به نظر برسد. تورم معمولا همراه با درد، قرمزی و گرما است.

کاهش دامنه حرکتی
اگر تورم واضح نیست، معمولاً می توانید با بررسی کاهش دامنه حرکتی در مفصل آن را پیدا کنید. اگر تورم قابل توجهی در مفصل وجود داشته باشد، دامنه حرکتی را از دست خواهید داد. یک طرف بدن را با طرف دیگر مقایسه کنید تا تفاوت ها را تشخیص دهید. در صورت وجود، احتمالاً آسیبی دارید که نیاز به توجه دارد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید