درمان اختلال نعوظ با شاک ویو تراپی

راه های مختلفی برای درمان اختلال نعوظ (ED) وجود دارد. شاک ویو درمانی می تواند به عنوان یک درمان طولانی مدت برای علل فیزیکی زمینه ای ED عمل کند.

جدای از کاشت آلت تناسلی و تغییرات سبک زندگی، تکنیک‌ هایی که شامل دارو و تزریق می‌شوند، گزینه‌های درمانی بر اساس درخواست بیمار هستند. شاک ویو تراپی می تواند یک جایگزین باشد.

خون رسانی ناکافی به آلت تناسلی یکی از علل زمینه ای شایع ED است که به عنوان اختلال نعوظ عروقی شناخته می شود. شاک ویو تراپی ممکن است برای افراد مبتلا به این عارضه بهترین تاثیر را داشته باشد، زیرا متخصصان بر این باورند که باعث افزایش خون رسانی می شود.

درمان اختلال نعوظ با شاک ویو تراپی یکی از موثرترین روش ها در درمان این اختلال شایع در مردان است که در کلینیک فیزیوتراپی دکتر سعادتی ارائه می شود. برای رزرو نوبت در کلینیک پیشرفته دکتر سعادتی می‌توانید با شماره تلفن‌‌ های 02126722003 –  02126722004 تماس حاصل فرمایید.

افراد مبتلا به اختلال نعوظ ممکن است شاک ویو درمانی را که هنوز در مرحله آزمایشی است، برای درمان در نظر بگیرند.
شاک ویو درمانی یک درمان جایگزین و غیر تهاجمی برای ED است. این یک تکنیک نسبتاً جدید است که در طول یک دهه اخیر منبع قابل اعتماد ظهور کرده است.

پزشکان ممکن است به درمان با موج شوک برای ED به عنوان درمان با امواج ضربه ای برون بدنی با شدت کم (LI-ESWT) اشاره کنند.

درمان اختلال نعوظ با شاک ویو تراپی

شاک ویو تراپی برای ED با اعمال امواج ضربه ای با شدت کم به آلت تناسلی کار می کند. دکتر فیزیوتراپی برای انجام این موارد از یک پروب دستی استفاده می کند. یک ژل به عنوان رابط برای هدایت پالس های شوک استفاده می شود.

افراد معمولاً نیازی به بیهوشی ندارند، اما ممکن است احساس سوزن سوزن شدن در ناحیه درمان را تجربه کنند.

دکتر فیزیوتراپی مقدار معینی از شوک‌ها را در دقیقه، برای مدت زمان مشخصی اعمال می‌کند. یک جلسه ممکن است 15 تا 20 دقیقه طول بکشد و افراد ممکن است به تکرار درمان نیاز داشته باشند.

انرژی حاصل از موج شوک درمانی رشد عروق خونی جدید را از طریق فرآیندی به نام رگ زایی تحریک می کند. این جریان خون آلت تناسلی را افزایش می دهد که ممکن است عملکرد نعوظ را بهبود بخشد.

شاک ویو تراپی برای اختلال نعوظ همچنین اثربخشی مهارکننده‌های pde5 را که داروهای خوراکی برای درمان ED هستند، بهبود می‌بخشد.

یک مطالعه در سال 2017 به بررسی اثرات LI-ESWT بر ED در 710 نفر پرداخت. هر شرکت کننده پنج جلسه 20 دقیقه ای هفتگی دریافت کرد. برخی نیز درمان های دارویی اضافی برای ED داشتند.

نتایج مطالعه نشان داد شاک ویو تراپی باعث بهبود قابل توجهی در کیفیت نعوظ در افراد با و بدون داروی اضافی شد.

محققان پیشنهاد می‌کنند که مدت طولانی‌تر درمان ممکن است نتایج بهتر و طولانی‌تری ارائه دهد.

شاک ویو تراپی آلت تناسلی هنوز تجربی است زیرا یک روش درمانی نسبتاً جدید بدون داده های طولانی مدت است. با این حال، تحقیقات در مورد اثربخشی آن به عنوان یک درمان برای ED ادامه دارد.

خطرات و عوارض جانبی

عوارض جانبی شاک ویو تراپی برای ED ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • کبودی پوست آلت تناسلی
  • خون در ادرار
  • عفونت پوست آلت تناسلی
  • نعوظ دردناک
  • درد یا مشکل در هنگام مقاربت جنسی، به دلیل موارد فوق

مروری بر مطالعات بالینی در سال 2019، نتایج اولیه مثبت از LI-EWST، با سابقه ایمنی خوب و بهبود عملکرد نعوظ را گزارش می‌کند. با این حال، تحقیقات بیشتری برای تعیین بهترین شیوه های درمانی مورد نیاز است.

سایر گزینه های درمانی شامل تغییر سبک زندگی است. این شامل:

  • ایجاد تغییرات در رژیم غذایی
  • در نظر گرفتن جایگزین هایی برای داروهای خاصی که ممکن است ED را تشدید کنند، مانند مسدود کننده های بتا و داروهای ضد افسردگی
  • اجتناب از سیگار و الکل
  • مدیریت استرس، مسائل عاطفی یا روابط خانوادگی
  • افزایش زمان ورزش

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید